Кросворди для тижня трудового навчання в школі.
- Виктор Пальчинський
- 1 мар. 2017 г.
- 2 мин. чтения
Кросворд (англ. Crossword — перетин слів) — гра-задача, яка полягає у вписуванні літер у перехресні рядки клітинок накресленої фігури так, щоб за горизонталлю та вертикаллю вийшли загадані слова.
Кросворд „Українські вироби з тіста”
1. Він буває пшеничний, житній, гречаний. (хліб)
2. (по вертикалі) Їх заправляють часником, сіллю і олією, подають до борщу. (пампушки)
2. (по горизонталі) Їх начиняють яблуками, сливами, абрикосами, сиром і випікають у духовці. (пироги)
3. Вони бувають з картоплею, капустою, сиром, вишнями. (вареники)
4. Коли на розігріту сковороду, змащену салом чи олією, розливають тісто тонким шаром і підсмажують його з обох боків, то отримують цю страву. (млинці)
5. Коли від прісного тіста відщипують невеликі шматочки і варять в підсоленому окропі, то отримують цю страву. (галушки)
6. Просте печиво, приготовлене з прісного тіста і підсмажене на олії. (вергуни).
7. Кругленькі млинці, приготовлені на вчиненому (дріжджовому) тісті. (оладки).
8. Найдавніший вид хліба, що виготовлявся з прісного тіста. (коржі)

Кросворд „Українські національні страви”.
1. Український компот.
2. Українська страва з прісного тіста.
3. Святковий хліб.
4. Козацька їжа.
5. Національна українська закуска.
6. Національна перша страва.

Кросворд „Шви вишивання”
По горизонталі: 2. Шов, який використовується для обметування петель швейного виробу та зрізів тканини. 3. Шов, назва якого походить від спеціальних круглих п’ялець. 4. Різновид „петельного” шва. 6. Шов „козлик”, виконаний різнокольоровими нитками у декілька рядків.
По вертикалі: 1. Шов, що складається з ряду косих стібків, які щільно прилягають один до одного. 5. Шов, який з лицевого боку утворений рядом перехрещених стібків.

Кросворд „Робота на швейному устаткуванні”
По горизонталі: 1. Подає нитку голці, човникові, затягує стібок та скидає нитку з бобіни чи котушки для отримання наступного стібка. 5. Притискає матеріал до голкової пластини і рейки, сприяючи переміщенню його на довжину стібка.
По вертикалі: 2. Служить для переміщення матеріалів на довжину стібка. 3. Призначена для проколювання матеріалів, проведення через них верхньої нитки та утворення петлі з цієї нитки. 4. Захоплює петлю голки, розширяє її, обводить навколо шпульки, здійснює переплетення верхньої та нижньої ниток.

Недавние посты
Смотреть всеУрок: трудове навчання 6 клас Тема: Поняття про деталь як частину виробу. Способи отримання деталей. Мета: засвоїти...
Урок: трудове навчання 5 клас Тема: Основи техніки, технологій і проектування. Знаряддя праці, які використовують у...
Урок:трудове навчання 9 клас Тема: Проводи. Маркування проводів. Електромонтажний інструмент та прийоми роботи з ним. Інструктаж з...
Comments