Практична робота №1
- Виктор Пальчинський
- 12 сент. 2016 г.
- 2 мин. чтения
Тема: Практична робота «Монтаж розгалуженого електричного кола з паралельним та послідовним з’єднанням споживачів і джерел електроенергії»
Мета: закріпити на практиці знання про особливості паралельного і послідовного з’єднання споживачів; навчити дітей складати електричне коло; дати відомості про призначення електричної арматури, сприяти розвитку пам’яті, уваги, сприяти вихованню свідомого відношення до праці (добросовісність, дисциплінованість в роботі)
Обладнання, матеріали, інструменти:
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Для чого призначені джерела електричної енергії?
2. Які ви знаєте джерела електричної енергії?.
3. Які пристрої називають споживачами електричної енергії?
4. По яких «шляхах» поступає електрична енергія від джерела струму до споживача?
5. Які матеріали використовують для прокладання таких «шляхів»?
6. Які електромонтажні інструменти знаєте?
7. Що таке електричне коло?
Повідомлення теми, мети та завдань заняття.
ІІІ. Основна частина:
Інструктаж з безпеки життєдіяльності.
Виконання практичної роботи.
Отже, спочатку розглянемо просту схему електричного кола з однією лампочкою (на дошці зображується схема електричного кола з однією лампочкою).

Діти, ви бачите зображення принципової схеми електричного кола з однією лампочкою. Перемалюйте його в зошит.
Запитання: Які елементи електричного кола ви бачите на схемі?
Відповідь: 1) Джерело струму; 2) Споживач електроенергії (лампочка); 3) З’єднувальні електричні проводи; 3) Вимикач.
Запитання: Що ми можемо сказати про елементи електричного кола?
Відповідь: Що вони між собою взаємопов’язані і утворюють замкнуте коло.
І. Паралельне з’єднання
А зараз я вас попрошу , не розриваючи електричне коло доповнити електричну схему другою такою самою лампою з вимикачем (учні доповнюють електричну схему).

Запитання: Тепер разом з вами подумаємо що станеться коли ми замкнемо вимикач SA1?
Відповідь: Лампа EL1 спалахне.
Запитання: Чи спалахне в цей час лампочка EL2 ? Відповідь: Ні.
Запитання: Що слід зробити щоб вона спалахнула ?
Відповідь: Замкнути вимикач EL2.
Запитання: Чи залежна лампочка EL1 від вимикача SA2 і лампочка EL2 від вимикача SA1 ?
Відповідь: Ні. Тому що вони є незалежні одне від одного.
Учні складають електричну схему і, після огляду перевіряють справедливість висновків:
1. Замкнувши вимикач SA1 лампа EL1 спалахне.
2. Замкнувши вимикач SA2, лампа EL2 спалахне також і буде світитися однаково яскраво як лампочка EL1.
3. Почергово розмикаючи вимикачі SA1 та SA2 , побачимо, що світіння ламп відповідно EL1 та EL2 не змінюється. Кожна світиться однаково яскраво.
Висновок: ОТЖЕ, ми бачимо, що в такому з’єднанні споживачі вмикаються окремо і незалежні один від одного, обидві лампи світяться однаково яскраво.
ІІ. Послідовне з’єднання
А як світитимуть дві або більша кількість лампочок, якщо їх з’єднати почергово одна за одною, тобто послідовно між собою та з джерелом електричної енергії? (На дошці зображення схеми послідовного з’єднання).


Діти, ви бачите зображення принципової схеми електричного кола з однією лампочкою. Перемалюйте його в зошит.
Складіть електричне коло з однією лампочкою.
Ввімкніть джерело електричного струму (після огляду кола учителем). Відмітьте яскравість світіння.
Намалюйте у зошиті схему включення, з’єднавши дві лампочки одна за одною.
Складіть таке електричне коло.
Ввімкніть джерело електричного струму (після огляду кола учителем), зверніть увагу на яскравість світіння лампочок (зменшилася порівняно з тим, як світилася одна лампочка при з’єднанні з тим самим джерелом електричної енергії).
Підсумок уроку
Висновок: ОТЖЕ, ми бачимо, що в такому з’єднанні споживачі вмикаються одночасно і залежні один від одного, обидві лампи світяться однаково, не яскраво у порівнянні із світінням однієї лампочки - напруга розподіляється між лампочками.
V. Домашнє завдання.
Недавние посты
Смотреть всеУрок: трудове навчання 6 клас Тема: Поняття про деталь як частину виробу. Способи отримання деталей. Мета: засвоїти...
Урок: трудове навчання 5 клас Тема: Основи техніки, технологій і проектування. Знаряддя праці, які використовують у...
Урок:трудове навчання 9 клас Тема: Проводи. Маркування проводів. Електромонтажний інструмент та прийоми роботи з ним. Інструктаж з...
Comments